Kunda Lastemuusikakool asutati 1963. aastal. Kuid mõte sellisest koolist küpses juba varem. Lähimaks eeskujuks oli Rakvere Lastemuusikakool, mis selleks ajaks eksisteerinud juba 20 aastat.

Mõtte algatajaks ja teostajaks oli tolleaegne keskkooli muusikaõpetaja, aktiivne Kunda linna muusikaelu edendaja Mae Tammis. Kunda muusikakooli avamise nimel tegid tööd ka aktiivsed lapsevanemad. Salme Karu oli lastevanemate seas kooli asutamisel Mae Tammisele suureks toeks. Tema tegi kooli asutamise vajadusest selgitustööd kohalikus linnanõukogus. Aastatepikkuse sihikindla töö tulemusena ühise rindena – õpetaja Mae Tammis Tallinnas kultuuriministeeriumis ja Rakveres kultuuriosakonnas ning  Salme Karu  kohapeal  –  jõuti niikaugele, et muusikakool avaaktus toimus 7. septembril 1963. aastal.

Energiline õpetaja Tammis juhendas eeltööna kolm aastat keskkoolis muusikaklassi, mis võimaldas Kunda Lastemuusikakoolis esimesel tegevusaastal avada korraga esimese ja teise klassi. Mae Tammis töötas ühena esimestest muusikakooli õpetajatest selles koolis avamisest alates kuni pensionile minekuni ning pärast väikest pausi taas kümme aastat.

Esimesel tegevusaastal õpetati lastemuusikakoolis 57-le õpilasele klaverit ja akordionit. 1964.a sai muusikakool oma maja Mere tänaval. Samal aastal lisandus puhkpilliõpetus, 1967.a viiul.

Kooli direktoriks määrati 1963. aastal Mari Valk (hiljem Kornelt), kes juhtis kooli esimesed 10 aastat, olles ka ise õpetajaks.

Üks esimestest töötajatest muusikakoolis oli Häli Varemäe (hiljem Lääne), kes määrati ametikohale muusikakooli direktori esimese käskkirjaga ja õpetas akordionit.

Aastast 1974 sai Kunda lastemuusikakooli direktoriks Sirje Tambi, kes oli koolis töötanud viiuliõpetajana juba kuus aastat. Tema juhtimise ajal asutati 1988.a kooriklass, 1993.a täiskasvanute huvihariduse osakond, 1995.a. üldkultuurilise põhihariduse osakond ja 1996.a laulumängukool ehk eelklass, aastal 2000 tšelloõpe (õpetamine peatus 2007.a) ja üldosakonda kitarriõpe (nelja-aastase õppeajaga).

Sirje Tambi oli muusikakooli arendaja ja juht peaaegu 30 aastat.

Aastast 2003 kuni 2018 töötas Kunda Muusikakooli direktorina Kristi Moldau.

2004 alustati 7-aastase kitarriõppega, lisandus kitarri süvaõpe. 2005.a sügisel alustati vabaõppega, 2006.a löökpilliõppega. Samal aastal alustas muusikakoolis tegevust ka noorteansambel “Fantaasia”.

Peale pikki arutlusi ja vaidlusi muusikakooli asukoha üle linnas, jättis muusikakool 2007. aasta augustis hüvasti oma majaga Mere tänaval ja kolis linna keskele lastele lähemale.

2014. aastal alustati mandoliiniõppega.

Viiekümne nelja aasta jooksul on Kunda Muusikakoolis  koos asendusõpetajatega töötanud üle 70 töötaja, kooli on lõpetanud 297 õpilast, 2018. aastal lõpetas 52. lend.