Viru-Nigula valla muusikakooli missioon: MUUSIKALISE HARITUSE KUJUNDAMINE VIRU-NIGULA VALLAS.

Põhiväärtuseks on M U U S I K A:

• M eeldiv õhkkond
  • U uendusmeelsus
  • U saldusväärsus
  • S uur pühendumus
  • I ndividuaalne ja innustav lähenemine õpilastele
  • K oostöö
  • A reng ja teadmised

Viru-Nigula valla muusikakool loob võimalused muusikalise põhihariduse omandamiseks ja muusika-alaseks koolituseks. Muusikakooli lõputunnistuse saab 7. klassi lõpetamisel, noorema astme lõputunnistuse 4. klassi lõpetamisel. Õppetöö muusikakoolis toimub tavakooli tööst vabal ajal.

ÕPPEKAVAD

(kinnitatud õppekavad Eesti Hariduse Infosüsteemi lehel www.ehis.ee: sisenen avalikku vaatesse/ otsing: Viru-Nigula valla muusikakool):

• MUUSIKALINE EELKOOL (eelharidus) – õppeaeg 1-4 aastat
  • MUUSIKALINE VABAÕPE

Põhiõppe süvaõppe õppekavad:

• AKORDION
  • KLAVER
  • VIIUL
  • KITARR
  • LÖÖKPILLID
  • MANDOLIIN
  • NUPPAKORDION
  • Puhkpillid: SAKSOFON, KLARNET, FLÖÖT, TROMPET, EUFOONIUM, PLOKKFLÖÖT, METSASARV

Põhiõppe üldõppe õppekavad:

• AKORDION
  • KLAVER
  • KITARR
  • LÖÖKPILLID
  • FLÖÖT
  • BALALAIKA
  • VIIUL
  • KANNEL
  • PUHKPILLID: EUFOONIUM, PLOKKFLÖÖT, FLÖÖT, SAKSOFON
  • LAULMINE – Peaaine on laulmine, õpetamise vormiks grupitunnid ja individuaaltunnid, kohustuslikuks lisapilliks klaver (erandkorras ka mõni teine pill)

Üldõpe võimaldab pilliõpinguid väiksemate muusikaliste eeldustega või väiksemat koormust vajavatel õpilastel – õppekava on lihtsustatud. See ei takista üldõppe õpilaste osalemist konkurssidel ja olemast võrdväärne või parem süvaõppe õpilastest. Õppeaeg 7 aastat – noorem aste 4 aastat (1.-4. klass), vanem aste 3 aastat ( 5.-7. klass).

Viru-Nigula valla muusikakoolis tegeletakse erinevates koosseisudes ansamblimänguga, muusikakooli ruume kasutab prooviruumidena Kunda Linnaorkester (www.facebook.com/Kunda-Linnaorkester).

Viru-Nigula valla muusikakoolis on lapsi seisuga 2023/24 aastal 85